úterý 16. července 2013

RAINBOW MAGICLAND

Amusement park outside Rome. VALMONTONE - Rainbow Magicland. 
 
Římané nemilují jenom své město a jeho historické památky. Mají rádi i komerční zábavu, za kterou si odkočí do nějakého komerčního kina v komerčních centrech, vezmou děti na kolotoče, které jsou stabilně v každé čtvrti, nebo se vydají rovnou do
zábavního parku.
My jsme se vypravili do Rainbow  Magicland ve Valmontone na začátku sezony v prvních květnových dnech, kdy je počasí ještě nejisté.
Z nádraží Termini je to 50 kilometrů. Lze se tam dostat i vlakem. Je to opravdu jen kousek za městem.
Byli jsme tam celý den a ani jsme nestihli všechny atrakce. Záměrně jsme vynechávali ty vodní, kvůli kterým stojí jistě za to jet do parku ve dnech, kdy je větší teplo.
 Vynechali jsme i obří horskou dráhu, která je jen pro silnější povahy.
Možná na takové vybití stresu je to dobrá věc.

 
 Kromě zábavního parku je hned přes silnici je ve Valmontone obří outlet. Na našem videu z vysokozdvižné plošiny zvané "Létající ostrov" ho můžete vidět.
 
 
 
 

Atrakce Huntig vymyšlená podle stejnojmeného kresleného seriálu, se nejvíc líbila našim dětem. Něco jako strašidelný zámek v digitální době. S 3D příšerama, na které musíte střílet. Teda nemusíte ! Můžete. Např. já jsem střílela jako šílená. Byl na to nával. Chvilku jsme si tam vystáli cca 40 minutovou frontu a to hned 2x, protože dětičky se tam chtěli po půl dni znovu vrátit.
 

 
 

Kromě požitkových akčních atrakcí, jsou v průběhu dne v parku i různá představení. Dokonce jeden muzikál. My jsme stihli jenom 5D kino. 30-ti minutovou filmovou pohádku Malý Princ, inspirovanou klasickou Exupériho stejnojmenou knihou. Docela hezký. Ne úplně podle literární předlohy, tak trochu zjednodušený příběh převyprávěný jazykem akčních filmů, ale hrdinou byl malý princ se svou ovečkou, liškou i květinou. Ty dvě dimenze navíc znamenají, že křesílka se trochu hýbala a pak na nás občas vypustili nějaký ten kouř, nebo jemný deštíček. 
 


Na pirátskou bitvu nebylo moc počasí a to byla docela škoda.
Nicmíně jsem koukala, že tam mají sušáky, za nějaký poplatek. Zkušenější návštěvníci byli vybavení pláštěnkami, keré lze asi taky v parku zakoupit.
 


             

Park je poměrně nový, neopotřebovaný,  a pokud chcete vyzkoušet všechno, jeden den na to nestačí. Možná v létě, kdy jsou otevírací hodiny dlouho do večera se dá zvládnout víc, pokud na to síly stačí.
 
Hezké prázdniny !
M.

Žádné komentáře:

Okomentovat